Home » BLOG SOŁTYSA

BLOG SOŁTYSA

Drohiczyn – jak dumnie nazwa ta brzmi

293232062_1044239496483937_8284949997118719598_n Miasteczko nad Bugiem –  dziś 2 tys. mieszkańców – bardzo urocze, malownicze, chętnie odwiedzane przez turystów. Gród o długiej historii a niegdyś o dużym znaczeniu: m.in. stolica województwa podlaskiego, miasto królewskie, odbyła się tu koronacja jedynego w historii Rusi króla Daniela Romanowicza, prawnuka Krzywoustego. (więcej…)

Share Button

Zbiórka złomu dla Antosi

unnamedChora na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) dziewczynka potrzebuje 9.5 mln zł na zakup leku ratującego życie. Do akcji zbierania pieniędzy na ten cel włączyła się także Gmina Wiśniew organizując m.in. zbiórkę złomu. W naszej miejscowości zbiórkę przeprowadziliśmy w sobotę 12 grudnia. (więcej…)

Share Button

Sezon na sołtysa

tablica-tabliczka-SOLTYS-emaliowana-20-x-30-GWOd stycznia do kwietnia 2019 r. trwały wybory sołtysów  w poszczególnych miejscowościach gminy Wiśniew. Zebrania przeprowadzał wójt p. Krzysztof Kryszczuk.

(więcej…)

Share Button

Święta Wielkiej Nocy

Rafael_-_ressureicaocristo01„Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie…Każdy kto jest z prawdy słucha mojego głosu.” (więcej…)

Share Button

O bobrach i dzikach na sesji Rady Gminy

problem_z_bobremJednym z punktów marcowej sesji Rady Gminy Wiśniew było omówienie problemu szkód, jakie rolnikom wyrządzają bobry a także dziki. (więcej…)

Share Button

Wybory samorządowe – 21.10.2018

wybory-2018-tloWybory i po wyborach, kampania skończyła się zanim zdążyła na dobre rozgorzeć. Szczególnie gorące są zwykle te dwa tygodnie przed drugą turą. Tym razem wyborcy oszczędzili wszystkim emocji: wyboru wójta gminy Wiśniew dokonali w I turze.  (więcej…)

Share Button

Nic się nie dzieje, wszyscy się nudzą…komentarz do sesji

Relację z ostatniej sesji Rady Gminy można znaleźć na oficjalnej stronie gminy Wiśniew. Tu pozwolę sobie na krótki, swobodny komentarz niektórych poruszanych tematów. (więcej…)

Share Button

Pieniążki kto ma ten jedzie do Wieliczki…

Dodając sobie animuszu słowami starej piosenki, zapisałem się na parafialną pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic. Nowy bus marki Mercedes, ks.proboszcz w roli kierownika wycieczki,pomimo zapowiadanych opadów w całym kraju – zachęcające. (więcej…)

Share Button

Zebranie wiejskie

W dn. 15 września (czwartek ) w Wiejskim Domu Kultury w Mroczkach o godz. 20.00 odbędzie się zebranie dotyczące podjęcia uchwały w/s wykorzystania funduszu sołeckiego na 2017 rok. Zapraszam wszystkich mieszkańców. Sołtys

Share Button

Twoje Radio Wiśniew w Mroczkach

DSCN1691W dzisiejszym programie Twojego Radia Wiśniew relacja z wizyty przedstawicieli władz u p.Mieczysława Jastrzębskiego mieszkańca naszej miejscowości, który w maju 2016 roku ukończył 100 lat. Zapraszamy do wysłuchania reportażu – emisja o każdej pełnej godzinie od 10.00 do 22.00.

Share Button

Bal karnawałowy… ostatkowy

plakat karnawałminiMiłośników tańca i dobrej zabawy zapraszamy na bal karnawałowy i ostatkowy zarazem (więcej…)

Share Button

blog/29-11-2015/droga,transformator,media

(więcej…)

Share Button

Blog/wpis-16.11.2015/pogrzeb

(więcej…)

Share Button
  • RSS
  • Facebook
  • Google+