Home » ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Motyw Chrystusa Zmartwychwstałego w historii malarstwa

Konstantinos Parthenis 1917Zmartwychwstanie Chrystusa inspirowało powstanie wielu wspaniałych kompozycji malarskich. Było ono częstym tematem w różnych okresach historycznych i stylach w sztuce. Przedstawienia Jezusa powstającego z grobu zaczęły pojawiać się pod koniec XI wieku. Początkowo sceny te ukazywano w formie fresków malowanych na ścianach świątyń, a od XIV wieku także poprzez malarstwo tablicowe (obrazy wykonywane farbami temperowymi na drewnianym podkładzie). (więcej…)

Share Button

Reminiscencje Kolędowe

SONY DSCOdwiedzającym niniejszą stronę, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w styczniowym festiwalu kolęd i pastorałek w ZO Śmiary polecam relację z tej imprezy na stronie gminy Wiśniew (link). Wracam tam wolnym czasem z niesłabnącą przyjemnością. Są ludzie którzy potrafią zachwycić śpiewem, głosem. Chór Miasta Garwolin – laureat wielu festiwali w całej Europie, bandurystki z Ukrainy, zespół z  Sarnak – to laureaci, najlepsi, ale każdy uczestnik wniósł do całości imprezy swoją wartość – talent, kulturę, serce. (więcej…)

Share Button

Podsumowanie 2012 roku

@Glowimages MON265025.Koniec roku skłania do podjęcia próby choćby małego podsumowania, analizy, oceny tego co wydarzyło się w ciągu minionego okresu. A czas mija szybko i choć w naszej małej społeczności nie dzieją się jakieś wielkie rzeczy, wydarzenia czy inwestycje to jednak i te małe są dla nas ważne, istotne i cieszą. Ktoś z zewnątrz przeglądając niniejszą stronkę może odnieść wrażenie, że głównie jeżdzimy gdzieś rowerami w niedzielę bądź uczestniczymy w imprezach kulturalno – patriotycznych organizowanych na szczeblu gminnym, otóż nie tylko. (więcej…)
Share Button

Nordic Walking

nordic11Nordic Walking (w tłum.) – wędrówki nordyckie to w ostatnich latach najszybciej rozwijający się sport masowy na świecie.Wymyślony, czy raczej opracowany w fińskim instytucie sportów jako forma letniego treningu narciarzy biegowych w 1997 roku okazał się także bardzo atrakcyjną formą rekreacji w każdych warunkach i dla każdego bez względu na wiek. (więcej…)

Share Button
  • RSS
  • Facebook
  • Google+