Home » Bez kategorii » Uroczystości 600-lecia – sesja Rady Gminy

Uroczystości 600-lecia – sesja Rady Gminy

DSC_4563_(Copy)15 lipca 2018 w niedzielę o godz.10.00 uroczystą sesją Rady Gminy rozpoczęto obchody 600-lecia pisemnej wzmianki o Wiśniewie. W sali Gminnego Ośrodka Kultury oprócz władz, radnych gminy i sołtysów zgromadziło się liczne grono zaproszonych gości oraz przedstawiciele mediów.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych zebrani odśpiewali hymn państwowy a wójt gminy p.Krzysztof Kryszczuk wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym zaznaczył, że pisemna wzmianka dotyczy także miejscowości Radomyśl i Jastrzębie. W trakcie obrad radni podjęli dwie uchwały: dotyczącą uczczenia w/w wzmianki oraz przyjęcia Statutu. Uchwałę dotyczącą  przyjęcia znowelizowanego Statutu, dostosowanego do zmieniających się przepisów i realiów przedstawił przewodniczący Komisji Statutowej radny Andrzej Okniński. Kolejny punkt, to wręczenie przyznawanej po raz pierwszy Nagrody Wójta Gminy Wiśniew w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Laureaci czterech równorzędnych nagród w/g kolejności wręczania to:
  – Krzysztof Izdebski mieszkaniec Wiśniewa, który od dziesięciu lat jako wolontariusz prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą w Gminnym Ośrodku Kultury, nieobecny na sesji z powodu innej pasji jaką jest miłość do starych motocykli, odbierze nagrodę w innym terminie.
  – Zespół Wokalny Radość z Radomyśli – od trzech lat na scenie, wiele występów, wiele nagród , ciągle się rozwija i podnosi poziom artystyczny. W imieniu zespołu Nagrodę odebrała jego kierownik p.Aneta Karczmarska.
  – Janina Dołgich od dziesięciu lat dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie z bogatym dorobkiem osiągnięć, różnorodnych działań w dziedzinie kultury , „Zasłużona Dla Kultury Polskiej”.
  – Stanisław Wróblewski – związany z GOK Wiśniew od trzydziestu lat, pracownik, dyrektor, nauczyciel muzyki, choreograf, po ciężkiej chorobie i długiej rekonwalescencji powrócił do kierowania Zespołem „Wiśniewiacy” za co zgromadzeni na sali podziękowali mu i udzielili wsparcia gorącymi oklaskami.
  Po zakończeniu sesji kolejne punkty uroczystości to nadanie nazwy „Skwerowi 600 – lecia” – przed Urzędem Gminy , Msza św. w kościele parafialnym a potem część artystyczna na całą resztę dnia.
Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Więcej zdjęć na stronie Gminy Wiśniew [kliknij tutaj]
Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<gru 2021>>
PWŚCPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+