Home » BLOG SOŁTYSA » blog/29-11-2015/droga,transformator,media

blog/29-11-2015/droga,transformator,media

Na początek wyjaśnienie: nowe oznakowanie tekstów jako blog ma na celu wyrażne oddzielenie osobistych opinii, komentarzy czy wynurzeń sołtysa, czego w czasach wolności słowa i wypowiedzi nikomu nie należy zabraniać, od informacji bądż relacji z wydarzeń. Zatem, decydując się na otwarcie tak oznaczonego tekstu świadomie akceptujemy styl narracji, język charakterystyczny dla konkretnej osoby, nawet poczucie humoru. W minionym tygodniu nasza wsi spokojna, nie zawsze wesoła trafiła na łamy gazet i do telewizji za sprawą przebudowy drogi, której mieszkańcy domagali się od lat. Droga wytyczona w/g map geodezyjnych zmieniła nieco położenie. Transformator zasilający w energię elektryczną pół wsi znalazł się w samym środku betonowej nawierzchni nowej drogi. Nie jest to żadną niespodzianką, wiedziały o tym władze gminy decydując się na jej wykonanie, wiedziała rada gminy, wszyscy zainteresowani z Zakładem Energetycznym włącznie. Jak do tego doszło? Dlaczego tak – przydałoby się osobne opracowanie. Chcę się odnieść do bieżących informacji, które już się ukazały. Szum medialny wokół drogi sprowokował mieszkaniec naszej wsi informując o sprawie redakcję jednej z gazet. Ukazał się artykuł, w mojej ocenie bezwartościowy, nawet szkodliwy bo wprowadzający czytelnika w błąd. Wiarę w media i drugiego człowieka przywraca nieco materiał telewizyjny, znacznie bliższy prawdy, można go znależć w internecie na stronie kuriera mazowieckiego z dn.27.11.2015, ósma minuta, dziesiąta sekunda z całości. Polecam poszukującym wiarygodnej informacji. Oczywiście nie wyjaśnia wszystkiego, pozostają pytania np.czy pani wypowiadająca się w imieniu PGE ma rację? Inne pytanie jest o to czy angażując media w sprawy wiejsko-gminne działamy dla dobra wsi czy na jej szkodę? Czy Zakład Energetyczny po programie szybciej przestawi słupy czy już nie zechce z gminą gadać i okopie się na swoim negatywnym stanowisku? Osobiście jestem zwolennikiem dialogu, dogadywania się stron, wspólnego poszukiwania rozwiązań. Wkraczanie na drogę konfrontacji, stawianie partnera pod ścianą ściąganie prasy, telewizji akurat w tym momencie to dobry pomysł? Każdy niech sam sobie odpowie.

Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<lip 2024>>
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+