Home » Bez kategorii » Biwak – wspomnienie lata

Biwak – wspomnienie lata

DSC_0563   Wakacyjne biwaki dla młodzieży szkolnej były już organizowane w Mroczkach w latach ubiegłych. W dniach od 1-go do 3-go lipca 2015 nasze koło gospodyń wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniewie zorganizowało kolejny, ale pierwszy w Wiejskim Domu Kultury po remoncie – w nowych warunkach i z wykorzystaniem nowego wyposażenia.

    Pierwszy biwak jako propozycja kulturalna dla świetlicy w Mroczkach to pomysł  dyr. GOK  p. Janiny Dołgich z przed kilku lat. O następne upominali się już sami uczestnicy bądż ich rodzice. Tym razem chęć udziału zgłosiło ok.40 osób z pobliskich miejscowości. Średnia wyszła nieco niższa bo trzy dni i dwie noce bez mamy dla niektórych pociech to zbyt długa rozłąka – odchodzili, wracali – do domu każdy miał niedaleko. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych zajęć. Był rajd rowerowy do lasu, wieczorem ognisko z rodzicami, wyjazd do parku wodnego w Siedlcach,mecz, konkursy, zabawy, dyskoteka, przed snem – apel jasnogórski, nocleg pod namiotami. Kierownictwo i prowadzenie : Gminny Ośrodek Kultury – p.Janina Dołgich i p.Paweł Ksionek; logistyka, zabezpieczenie i wszelkie prace fizyczne: koło gospodyń + mężowie; wypożyczenie brakującego wyposażenia, a więc współpraca – Zespół Oświatowy w Śmiarach. Biwak wydaje się być najbardziej wartościowym działaniem Domu Kultury w Mroczkach w tym roku spośród innych wydarzeń sądząc w/g opinii dzieci, rodziców i samych organizatorów. Pozostały dobre wspomnienia i ponad trzysta zdjęć, z których znaczną część  postaramy się zamieścić. Dodajmy – cennych zdjęć bo przedstawiają ludzi bardzo młodych, przed nimi przyszłość. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<lip 2024>>
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+