Home » Bez kategorii » Biwak – wspomnienie lata

Biwak – wspomnienie lata

DSC_0563   Wakacyjne biwaki dla młodzieży szkolnej były już organizowane w Mroczkach w latach ubiegłych. W dniach od 1-go do 3-go lipca 2015 nasze koło gospodyń wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniewie zorganizowało kolejny, ale pierwszy w Wiejskim Domu Kultury po remoncie – w nowych warunkach i z wykorzystaniem nowego wyposażenia.

    Pierwszy biwak jako propozycja kulturalna dla świetlicy w Mroczkach to pomysł  dyr. GOK  p. Janiny Dołgich z przed kilku lat. O następne upominali się już sami uczestnicy bądż ich rodzice. Tym razem chęć udziału zgłosiło ok.40 osób z pobliskich miejscowości. Średnia wyszła nieco niższa bo trzy dni i dwie noce bez mamy dla niektórych pociech to zbyt długa rozłąka – odchodzili, wracali – do domu każdy miał niedaleko. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych zajęć. Był rajd rowerowy do lasu, wieczorem ognisko z rodzicami, wyjazd do parku wodnego w Siedlcach,mecz, konkursy, zabawy, dyskoteka, przed snem – apel jasnogórski, nocleg pod namiotami. Kierownictwo i prowadzenie : Gminny Ośrodek Kultury – p.Janina Dołgich i p.Paweł Ksionek; logistyka, zabezpieczenie i wszelkie prace fizyczne: koło gospodyń + mężowie; wypożyczenie brakującego wyposażenia, a więc współpraca – Zespół Oświatowy w Śmiarach. Biwak wydaje się być najbardziej wartościowym działaniem Domu Kultury w Mroczkach w tym roku spośród innych wydarzeń sądząc w/g opinii dzieci, rodziców i samych organizatorów. Pozostały dobre wspomnienia i ponad trzysta zdjęć, z których znaczną część  postaramy się zamieścić. Dodajmy – cennych zdjęć bo przedstawiają ludzi bardzo młodych, przed nimi przyszłość. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<maj 2019>>
PWŚCPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+