Home » GALERIA » Święto Ziemniaka i Kukurydzy – Mroczki 2016

Święto Ziemniaka i Kukurydzy – Mroczki 2016

dsc_0033_copyImpreza rekreacyjno-rozrywkowa pod nazwą „Święto Ziemniaka i Kukurydzy” -Mroczki 2016 – za nami. 25 września po godz.11-tej ok. 60 – osobowa grupa rowerzystów wyruszyła na „Rajd Szlakiem Historii” lub jak kto woli – 30 km. spacer rowerowy z przyjaciółmi przez lasy łukowskie. W ciągu ostatnich pięciu lat odbyło się wiele podobnych rajdów, jednak te z okazji „Ziemniaka” cieszą się największą popularnością. Większość uczestników to zamiłowani rowerzyści z okolicznych miejscowości, sympatycy naszych działań organizatorskich na tej płaszczyźnie . W dowód wdzięczności koło gospodyń w Mroczkach ufundowało nagrody dla uczestników, główna  to wejściówka na bal sylwestrowy, a losowanie nastąpiło przy okazji pierwszego postoju. Po odwiedzeniu wszystkich ulubionych miejsc i obiektów  ok. godz. 15-tej  rajdowicze wrócili. Na miejscu czekała ciepła grochówka i wiele innych potraw przygotowanych przez panie z koła gospodyń. W części  artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły w Śmiarach – w układach tanecznych oraz  zespół „Wiśniewiacy”. Dodatkowa atrakcja to pierwsze próby poczynań kabaretowych mieszkańców naszej miejscowości. W skeczu o kawalerach do wzięcia wystąpiły: autorka Grażyna Jastrzębska oraz Bożena Tyszkiewicz, a współczesną wersję „Nocy i Dni” w opracowaniu wykonawców zaprezentowali Agnieszka i Roman Krasuscy wcielając się w postacie Barbary i Bogumiła. Panie organizatorki, skeczowe „wielkie działaczki” zaśpiewały także wiązankę znanych piosenek z własnymi tekstami oraz „Grzegorzem Skawińskim” do wykonania piosenki „Pokolenie” zespołu Kombii. Całość programu dopełnił pokaz zumby, który z upływem czasu samoistnie zamienił się w dyskotekę.

Okolicznościowa scenografia z poletkiem kukurydzy, dzikami i sieczkarnią, żart sceniczny z podrabianym Grzegorzem Skawińskim i skecze świadczą o poczuciu humoru organizatorów. Na uwagę zasługuje entuzjazm z jakim publiczność przyjęła próby kabaretowe oraz wspólne wykonanie piosenki „Pokolenie”. Całość poprowadził pracownik GOK p. Paweł Ksionek, a wśród uczestników gościliśmy m.in. wójta gm. Wiśniew p. Krzysztofa Kryszczuka z żoną. (RK)

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia, a do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej zapraszamy na stronę Gminy Wiśniew. Kliknij tutaj.
Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<lip 2024>>
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+