Home » Bez kategorii » Wierna jest tylko poezja

Wierna jest tylko poezja

dsc_0142Koncert poetycko – muzyczny pod takim hasłem z okazji Święta Niepodległości odbył się w WDK w Mroczkach w niedzielne popołudnie 13 listopada.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była dyrektor GOK p. Janina Dołgich. W programie wystąpili artyści z Brześcia, Siedlec i Starych Kobiałek w gm. Stoczek Łukowski. Słowa uznania za znakomite połączenie młodości i temperamentu młodzieży ze Starych Kobiałek z pełną refleksji, zadumy nad przeszłością i tęsknoty za Ojczyzną poezji p. Marii Sulimy mieszkającej w Brześciu – znanej już u nas z występu w Śmiarach oraz poezją głównej bohaterki spotkania p. Urszuli Tom z Siedlec. W Jej wierszach odnajdujemy ciepło i miłość – do ludzi , do piękna, do Boga. Wiersze i pieśni p. Sulimy wykonywały także p.p Katarzyna Szyc i Lilia Bojko przy akompaniamencie Tatiany Chomickiej. Całość poprowadziła p. Agata Świderska. Licznie zgromadzoną publiczność stanowili głównie mieszkańcy parafii Jastrzębie – Śmiary, którą zachęcał, także swą obecnością proboszcz ks. Sławomir Groszek.
Niedzielne spotkanie z poezją rozpoczęło się obiadem  na którym spotkali się artyści, organizatorzy i przedstawiciele mieszkańców – obowiązki gospodarza pełnił w imieniu rady sołeckiej  p. Zdzisław Okniński, a zakończyło spotkaniem z publicznością przy kawie, cieście i nieodłącznej zupie, która nawiasem mówiąc cieszyła się największym uznaniem wśród potraw. P. Janinie Dołgich i artystom dziękujemy za zupełnie nowe wrażenia estetyczne – poezja zagościła w naszej sali po raz pierwszy, niezastąpionemu w swojej roli p. Pawłowi Ksionkowi za zdjęcia i obsługę sprzętu nagłaśniającego, paniom z KGW za przygotowanie sali i oprawę kulinarną. Podziękowania dla wszystkich złożyli – sołtys Roman Krasuski i przewodnicząca KGW Agnieszka Krasuska.
Dziękujemy p. Hannie Jastrzębskiej z Łupin za cieszącą się zainteresowaniem gości i publiczności wystawę Jej rękodzieła.
Share Button

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong><<paź 2018>>
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

    No events
  • RSS
  • Facebook
  • Google+